Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie korzystając z możliwości pogodowych uczestniczyli w projekcie w którym zdobyli uprawienia sternika motorowodnego.

18 października2018 roku około godz. 09:00 dźwięk syren alarmowych przejeżdżających pojazdów pożarniczych zaniepokoił mieszkańców miasta Frombork.

11 października br. braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno – bojowe pod kryptonimem „EFEKT GAZOWY 2018”.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odwiedzili młodzież odpoczywającą na zorganizowanych koloniach we Fromborku.

23 lipca br. odbył się egzamin dla uczestników szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Przez ponad miesiąc odbywały się zajęcia szkoleniowe realizowane na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.