Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odwiedzili młodzież odpoczywającą na zorganizowanych koloniach we Fromborku.

23 lipca br. odbył się egzamin dla uczestników szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Przez ponad miesiąc odbywały się zajęcia szkoleniowe realizowane na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

W czerwcu strażacy – ochotnicy z terenu miasta i gminy Frombork przeprowadzili ćwiczenia sprawdzające zrealizowane w ramach koncentracji gminnej OSP. Na miejsce ćwiczeń wybrano obiekt Zespołu Szkół we Fromborku.

8 czerwca na terenie stacji przeładunkowej odpadów przemysłowych i komunalnych w Braniewie zorganizowano kolejne ćwiczenia taktyczno – bojowe zasobów ratowniczych z terenu powiatu braniewskiego.

W piątek, 8 czerwca na drogowym przejściu granicznym Grzechotki – Mamonowo służby mundurowe przeprowadziły ćwiczenia – „Mundial Grzechotki 2018”.